۱۳۹۶ اسفند ۵, شنبه

ايران-موج محکومیت های بین المللی به حضور علیرضا آوایی در شورای حقوق بشر - فراخوان برای دستگیری وی
فراخوانهای تظاهر کنندگان:
آوایی به خاطر ارتکاب جنایت علیه بشریت در قتل عام ۶۷
و سرکوب و دستگیری و قتل زندانیان قیام باید محاکمه شود

سازمان ملل متحد به جای پذیرش یک قاتل ۶۷
باید حکومت آخوندی را به آزادی زندانیان قیام
توقف شکنجه و اعدام‌ و دیگرجنایات ضد انسانی وادارکند

دریک تظاهرات اعتراضی در ژنو همزمان با حضور علیرضا آوایی از قاتلان ۶۷ و وزیردادگستری رژیم آخوندی در کابینه آخوند روحانی، شرکت کنندگان در تظاهرات در مقابل سازمان ملل در ژنو، پذیرش یک جنایتکار شناخته شده را که از آمران و عاملان قتل عام ۳۰هزار زندانی سیاسی درسال ۶۷ است، به شدت محکوم کردند. بخصوص که جنایات علیرضا آوایی تا به امروز هم چنان ادامه دارد و او به عنوان وزیر دادگستری فاشیسم دینی حاکم برایران، در دستگیری دست کم 8000 تن از جوانان در قیام دی ماه گذشته و به شهادت رساندن 50 تن از تظاهر کنندگان در خیابانها و یا زیر شکنجه مسئولیت دارد.

این تظاهرات در حالی برگزارشد که یک روز قبل و همزمان با ورود آوایی به خاک سوییس، شورای ملی مقاومت با شکایت به دادستان کل سوییس برای تحت تعقیب قرار دادن علیرضا آوایی، به کمیسر عالی حقوق بشر فراخوان داد که شورای حقوق بشر نباید تریبون بررسی جنایات آوایی باشد.
مارک بونان حقوقدان برجسته و وکیل سرشناس سوییسی در شکایت ارائه شده ازسوی شورای ملی مقاومت ایران نزد دادستان کل کنفدراسیون سوییس، خواستار این شد که علیرضا آوایی را به خاطر جنایت علیه بشریت در قتل عام زندانیان سیاسی درسال۶۷ تحت تعقیب قرار دهد.


موج محکومیت های بین المللی به حضور علیرضا آوایی در شورای حقوق بشر - فراخوان برای دستگیری وی


به دنبال ورود علیرضا آوایی از قاتلان ۶۷ و وزیر دادگستری کابینه روحانی به ژنو، مارک بونان وکیل شورای ملی مقاومت ایران در سوئیس در نامه ای به دادستان کل کنفدراسیون سوئیس، خواستار تعقیب و دستگیری علیرضا آوایی بجرم جنایت علیه بشریت در قتل عام ۶۷ و سرکوب مردم ایران شد.

خبرگزاریهای مختلفی از تظاهرات انعکاس دادند لینک تعدادی از انعکاسات در زیر میاید:


آوایی از عاملان قتل‌عام سال 67در ایران به‌خاطر دست‌داشتن در جنایت علیه بشریت در لیست سیاه اتحادیه اروپا قرار دارد

 دادستان کل سوئیس تأیید کرد که شکایتی را دریافت کرده در آنجا توضیح می‌دهند: «اسناد در حال بررسی هستند»

سفر علیرضا آوایی وزیر دادگستری رژیم ایران به ژنو خشم و  عصبانیت سازمانهای غیردولتی را برانگیخته است


بیانیه هیأت آمریکا در شورای حقوق بشر: محکومیت حضور و سخنرانی علیرضا آوایی وزیر دادگستری رژیم آخوندها
دفتر نمایندگی آمریکا در مقر اروپایی ملل‌متحد در ژنو، بیانیه هیأت آمریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره حضور و سخنرانی علیرضا آوایی قاتل 67و وزیر دادگستری رژیم در اجلاس شورای حقوق بشر را منتشر و اعلام  کرد.
ما از این‌که علیرضا آوایی، کسی که مسئول اعدامهای خودسرانه و بازداشتهای سیستماتیک ایرانیان بی‌گناه است، برای سخنرانی در اجلاس ۳۷ام شورای حقوق بشر آمده نگرانیم. چنین ناقضین حقوق بشر نباید از شورای حقوق بشر، به‌عنوان یک تریبون برای مخدوش کردن ارزشهای بنیادینی که این شورا برای دفاع از آن تأسیس شده استفاده کنند.
شکایت شورای ملی مقاومت به دادستان کل سوئیس برای تحت تعقیب قرار دادن علیرضا آوایی

فراخوان به کمیسر عالی حقوق بشر: شورای حقوق بشر باید تریبون بررسی جنایات آوایی باشد

روز دوشنبه ۷ اسفند (۲۶ فوریه) همزمان با ورود علیرضا آوایی یکی از مسئولان قتل عام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ و وزیر دادگستری روحانی، به خاک سوئیس مارک بونان، حقوقدان برجسته و وکیل سرشناس سوئیسی شکایتی را از سوی شورای ملی مقاومت ایران علیه این جنایتکار نزد آقای میشل لوبر دادستان کل کنفدراسیون سوئیس ثبت کرد و خواستار این شد که علیرضا آوایی را به خاطر جنایت علیه بشریت تحت تعقیب قرار دهد.

در این شکایت که حاوی پرونده و سوابق جنایتکارانه علیرضا آوایی است، آمده است: پذیرش آوایی در سوئیس «با اخلاقیات و حقوق عمیقا در تضاد است» و «شورای حقوق بشر سازمان ملل به غلط او را می‌پذیرد تا به‌طور طنزآمیزی در مورد حقوق بشر سخنرانی کند». شکایت می افزاید: سوابق آوایی «باعث گردیده وی شامل تحریمات مالی اتحادیه اروپا شود» و همچنین «به‌خاطر نقض حقوق بشر، دستگیریهای خودسرانه، پایمال کردن حقوق زندانیان و اعدام هایی که مرتکب شده است” در لیست سیاه سوئیس قرار گیرد.

شکایت همچنین به نقش آوایی در قتل عام زندانیان سیاسی در دزفول و خوزستان پرداخته و با استناد به شهود می‌افزاید: «بعد از یک بررسی عمیق، کشتارهای مخالفان سیاسی که بین موج بزرگ سرکوب در پایان ژوییه ۱۹۸۸ تا ژانویه ۱۹۸۹ رخ داد، بایستی به‌لحاظ حقوقی به‌عنوان جنایت علیه بشریت به مفهوم ماده ۷ استاتوی رم مربوط به دادگاه جنایی بین المللی سال ۱۹۹۸، توصیف شود که مضمون آن در ماده ۲۶۴-آ دادگاه جنایی آمده است».

از سوی دیگر محمد محدثین، مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران، طی نامه یی از زید رعد حسین کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد خواستار لغو سخنرانی آوایی در شورای حقوق بشر شد و نوشت این یک «لکه ننگ برای شورا و یک اهانت به مردم ایران و به‌طور خاص به خانواده های شهیدان است». وی افزود: به‌جای قرار دادن مهمترین فورومهای بین المللی در زمینه حقوق بشر، در اختیار چنین جنایتکارانی، باید به عدم پاسخگویی آنها پایان بخشیده و این فرومها به ارگانهایی تبدیل شود که جنایتهای آنها را بررسی می نمایند» به‌خصوص که جنایات آوایی تا به امروز ادامه دارد و او به عنوان وزیر دادگستری مستقیم یا غیرمستقیم در دستگیری دست کم۸۰۰۰تن از جوانان در قیام دی ماه گذشته و در به شهادت رساندن ۵۰تن از تظاهرکنندگان در خیابانها یا زیر شکنجه مسئولیت دارد.

شکایت شورای ملی مقاومت به دادستان کل سوئیس برای تحت تعقیب قرار دادن علیرضا آوایی


نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل‌متحد  شب گذشته 6اسفند 96 در یک بیانیه مطبوعاتی سخنرانی این هفته  علیرضا آوایی وزیر دادگستری کابینه آخوند روحانی در شورای حقوق‌بشر را محکوم و اعلام کرد: شورای حقوق‌بشر باید از این‌که به آوایی اجازه دهد تا برای اعضای این شورا سخنرانی کند، شرم کند. آوایی  مسئول   بدترین نقض  حقوق‌بشر در ایران است از جمله: ممانعت از آزادیهای سیاسی و ترویج سرکوب، خشونت و کشتار فراقضایی زندانیان سیاسی  .

علیرضا آوایی وزیر دادگستری کابینه آخوند روحانی


موج محکومیت و اعتراض علیه سفر محتمل علیرضا آوایی از قاتلان ۶۷و وزیر دادگستری آخوند روحانی به ژنو

لیندا چاوز مدیر پیشین روابط عمومی کاخ سفید در اعتراض و محکومیت سفر محتمل علیرضا آوایی به ژنو نوشت: اگر ‌چه سخنرانی هر مقام رسمی رژیم ایران در این شورا تأسف‌بار است، اما سخنرانی علیرضا آوایی دو برابر تأسف‌آور است. پرونده حقوق‌بشری رژیم ایران یکی از بدترین (نمونه‌ها) در جهان است؛ این موضوع نه تنها توسط سازمانهای مستقل حقوق‌بشری مورد تأیید قرار گرفته، بلکه گزارشهای خودِ سازمان ملل نیز آن‌را تأیید می‌کند.علیرضا آوایی وزیر دادگستری کابینه آخوند روحانی

بر گزیده ای مطلبی تحت عنوان ژن خمینی در اجلاس شورای حقوق‌بشر
دریغ و درد از جهان بی‌درد و روزگار  بی‌غیرتی که 73سال پس از دادگاه نورنبرگ و محاکمه هیات‌های مرگ آلمان ـ و 30سال پس از قتل‌عام زندانیان سیاسی در ایران ـ شاهد سخنرانی علیرضا آوایی؛ «ژن» خمینی و یکی از اعضای برجستهٴ‌ هیأت مرگ در شورای حقوق‌بشر سازمان ملل‌متحد در ژنو هستیم.

حضور آوایی «ژن» برگزیده و منتخب نظام آخوندی در شورای اروپا به همان اندازه مضحک و مشمئز کننده است که بشنویم قرار است دو «ژن» قوی هیتلر یکی «فرانتس گورتنر» و یکی «لوئیس رودلف فرانتس اشلگلبرگر» که هر دو وزیر دادگستری هیتلر و از شکارچیان معروف «ژن»های بد بودند روز سه‌شنبه 27فوریه در شورای حقوق‌بشر در وصف «حقوق‌بشر» سخنرانی کنند.

مأموریت هیتلر و یارانش با آغاز دادگاه نورنبرگ  تمام شد. اما علیرضا آوایی بیش از سی‌سال است به اصلاح «نژاد» و کشتار «ژن»های غیرولایی نشسته است. بسیاری از «ژن»های بد را در زندان، برخی را در خارج کشور و برخی را زنجیره‌یی کردند. تعدادی را در مطب، در خیابان، در اتوبوس، در ساختمان یا در آسمان سلاخی کردند و این‌گونه بود که آوایی به وزارت دادگستری رسید. یک ژن مثل فرانتس گورتنر وزیر دادگستری پیشوا اما ضربدر 30سال. «ژن»ی از هر جهت برگزیده و منتخب که می‌تواند در یک آن دهها و صدها هزار ژن غیر«اسلام»ی و غیرفقاهتی را نابود کند.

امروز در دنیای ارتباطات و عصر آگاهی،  «ژن» خمینی که در نژادپرستی، خودپرستی و انحصارطلبی هزار هیتلر و بقایای «پیشوا» را پشت سر گذاشته است، مهمان سی‌وهفتمین نشست شورای حقوق‌بشر سازمان ملل در ژنو است.


آیا توهینی بالاتر از این به ساحت مقدس بشر و حقوق ابتدایی بشر ممکن است؟


مقاومت ايران خواستار لغو سخنراني وزير دادگستري ملايان در شوراي حقوق بشر و محاكمه وي به خاطر جنايت عليه بشريت است

مقاومت ايران خواستار لغو سخنراني وزير دادگستري ملايان در شوراي حقوق بشر و محاكمه وي به خاطر جنايت عليه بشريت است

مقاومت ايران به شديدترين وجه سفر برنامه‌ريزي شده عليرضا آوايي، وزير دادگستري رژيم ايران و از مسئولان قتل‌عام ۱۳۶۷، براي سخنراني در شوراي حقوق بشر ملل متحد در ژنو را محكوم نموده خواهان لغو اين سخنراني و دستگيري و محاكمه وي به‌خاطر جنايت عليه بشريت است.

آوايي يكي از مسئولان قتل عام زندانيان سياسي در سال ۱۳۶۷ و از اعضاي هيأت مرگ استان خوزستان و مسئول اعدام بسياري از زندانيان سياسي است که در جريان قتل عام سال ۱۳۶۷ آنها را به اعدام محكوم كرد.

آوائي از سال ۱۳۵۸ تا سال ۱۳۶۷ دادستان عمومي و انقلاب دزفول و اهواز بود.

در جريان قتل عام ۱۳۶۷ (۱۹۸۸) دادستان انقلاب در دزفول بود و بر اساس دستور خميني به عضويت هیأت مرگ در خوزستان در آمد و مسئول اعدام شمار زيادي از زندانيان در زندان يونسكو دزفول بود. به گفته شهود عيني به دستور عليرضا آوايي، جلادان رژیم گروهي از زندانيان نوجوان و كمتر از ۱۸سال در محوطه‌ پرت افتاده‌ پشت حیاط خلوت زندان یونسکو در گروههای دو - سه نفره اعدام می کردند.

بر مبناي تعريف پيمان رم، قتل عام سال ۱۳۶۷ جنايت عليه بشريت محسوب مي‌شود. به‌دنبال فتوايي از جانب خميني بيش از ۳۰۰۰ زندان سياسي كه بیشتر آنها اعضاي سازمان مجاهدين خلق ايران بودند، به‌صورت خودسرانه ظرف چند ماه اعدام شدند.

آوايي در سالهاي بعد رئيس دادگستري استانهاي لرستان، مركزي و اصفهان بود. از سال ۱۳۸۴تا ۱۳۹۳ رئیس كل دادگستري استان تهران، سپس معاون وزير كشور شد و در تیر۹۵ روحاني او را به‌عنوان رئيس دفتر بازرسي ويژه رئيس جمهور منصوب كرد.

آوایی به خاطر نقض حقوق بشر و مشاركت مستقيم در شكنجه و قتل عام زندانيان سياسي از مهر۱۳۹۰ (اكتبر۲۰۱۱) در فهرست تحريم‌هاي اتحاديه اروپا قرار گرفت.

اتحاديه اروپا در سال ۲۰۱۱ آوايي را به‌خاطر نقض حقوق بشر در ليست تحريمهاي خود قرار داد و اعلام كرد او «به‌عنوان رئيس قضاييه تهران او مسئوليت نقضهاي حقوق بشر، دستگيريهاي خودسرانه، انكار حقوق زندانيان و افزايش اعدامها را به عهده داشته است».

سخنراني آوايي در شوراي حقوق بشر، سازمان ملل و مكانيزمهاي حقوق بشري آن را به سخره گرفته و به رژيم ملايان اين پيام را خواهد داد كه جامعه بين المللي حاضر است چشمهاي خود را به روي بدترين ناقضان حقوق بشر ببندد. وي علاوه بر دست داشتن در جنايت عليه بشريت در چهار دهه گذشته، امروز نيز به عنوان وزير دادگستري رژيم آخوندي در جريان سركوب وحشيانه اعتراضات مردمي و دستگيري دست‌كم ۸۰۰۰ تن و قتل دستگيرشدگان زير شكنجه مسئوليت دارد.

با توجه به يك عمر سابقه جنايت عليه بشريت، تنها جايي كه در اروپا بايد به آوايي اجازه صحبت داده شود در برابر دادگاه جنايي بين المللي است.


به  گزارش آسوشیتدپرس سفر دژخیم علیرضا آوایی از عاملان قتل‌عام 67و وزیر دادگستری آخوند روحانی به نهاد عالی حقوق‌بشر سازمان ملل اعتراضهایی به‌دنبال داشته است.

بنا‌ به این گزارش  اتحادیه اروپا تحریماتی را علیه وی به‌خاطر نقض  حقوق‌بشر اعلام کرده است.  معترضان می‌گویند علیرضا آوایی جایی در شورای حقوق‌بشر ندارد. اتحادیه اروپا در اکتبر 2011 تحریم‌هایی را علیه آوایی و دیگر مقامهای رژیم ایران  اعمال کرده است. اتحادیه روپا گفته است آوائی  به‌عنوان رئیس قضاییه تهران مسؤل دستگیریهای خودسرانه، ممانعت از حقوق زندانیان و افزایش اعدامها  است.

آسوشیتدپرس افزود:‌ حضور آوایی می‌تواند منجر به انداختن سایه‌یی بر شورای حقوق‌بشر گردد، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل سال گذشته با توصیف این‌که شورای حقوق‌بشر محلی است که نقض کنندگان حقوق‌بشر می‌توانند ظاهر خود را سفید سازی کنند، آن را بی‌اعتبار کرد.

لینک متن مصاحبه با بهزاد نظیری در ارتباط باحضور دژخیم آوایی از عاملان قتل‌عام 67در ژنو
محمدرضا آشوغ یکی از ازندانیانی است که در جریان کشتار زندانیان در تابستان ۶۷ در زندان یونسکو اهواز هنگامی که وی و دیگر زندانیان را برای اعدام می برده اندموفق به فرار از چنگ جلادان میشود. وی سوابق و جنایت های شماری از جلادان رژیم در استان خوزستان از جمله علیرضا آوایی را افشا کرد.


متن از کانال تلگرامی سال سرنگونی
https://t.me/salesarnegoni

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر