۱۳۹۴ دی ۲۵, جمعه

ایران-26دی كشف گورهاي جمعي زندانيان سياسي قتل عام شده

ایران-کشف گورهای دسته جمعی عکسی از مجاهد شهید یوسف هیبدی

26 ديماه سال 1367 سازمان مجاهدين خلق ايران با انتشار اطلاعيه يي خبر از كشف گورهاي جمعي در چندين نقطه از كشور داد. رژيم جنايكار خميني پس از سركشيدن جام زهر آتش ‌بس موج گسترده يي از اعدام زندانيان سياسي در شهرهاي مختلف ايران به راه انداخت و 30 هزار تن از رشيدترين فرزندان مجاهد و مبارز اين ميهن را قتل عام نمود.
بر اساس اين اطلاعيه در دي ماه همين سال اجساد صدها تن از اين اعدام شدگان در گورهاي دسته جمعي  توسط مردم كشف گرديد. در يك نمونه كه توسط شاهدان عيني گزارش شد، پاسداران جنايكار در يك گور بزرگ دسته جمعي در نزديكي جاده صومعه سرا ـ كسماء در استان گيلان تنها طي يك شب چندين كاميون جنازه دفن نمودند.
در حوالي جاده خاوران در نزديكي تهران دژخيمان دادستاني خميني اجساد گروه زيادي از اعدام شدگان را در مجاورت گورستان ارامنه دفن كردند.


در اصفهان پاسداران جنايتكار اجساد اعدام شدگان را در دسته‌هاي 41نفره، 60 نفره و 100 نفره به گورستان باغ رضوان برده و در گور‌هاي دستجمعي دفن نمودند.
در تهران در قطعه ي 93 گورستان بهشت زهرا عوامل جنايتكار خميني تعداد زيادي ازاعدام شدگان را در يك كانال بزرگ دفن كردند. همچنين در قطعه‌هاي 106 ـ 107 و 108 و 109 بهشت زهرا محل دفن تعداد قابل توجهي از زندانيان اعدام شده توسط خانواده‌هايشان كشف شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر