۱۳۹۴ مرداد ۶, سه‌شنبه

باز هم مادری و خواهری دیگر از مادران و خانواده‌های خاوران از میان ما رفتند!

اقدس توکلیان(مادر زرگری) در 31 خرداد 94 و دخترش مهناز در 23 تیر 94 فوت کرده‌اند. مهناز از بیماری سرطان رنج می‌برد و از اسفند 93 در بیمارستان بستری بود و مادر زرگری نیز از 20 اردیبهشت در سی‌سی‌یو بیمارستان بستری بود.
دختر دیگر این خانواده(فرح) نیز هفده سال پیش به خاطر ناراحتی مغزی فوت کرده بود. مادر زرگری در این عکس با روسری آبی است، دخترش می‌گفت او از روسری سیاه بدش می‌آمد. یاد این مادر ستم دیده و دو دخترش مهناز و فرح و پسرش مجتبی را زنده نگاه داریم. مجتبی زرگری در سی و یکم تیرماه سال 60 اعدام شد و در خاوران ستون ۴ ردیف ۹۲خاوران دفن شده است. این خانواده جزو اولین خانواده‌هایی بودند که همیشه در خاوران حضور داشتند و تا یکی دو سال پیش نیز مادر را با سختی بسیار به خاوران می‌آوردند.
مادر رضایی جهرمی با چادر سیاه در عکس، مادر چهار جانباخته...مادر رضایی جهرمی (طلعت ساویز): او مادر چهار اعدامی به نامهای کاووس، بهنام ، بیژن و منوچهر بود.
کاووس هوادار مجاهدین بود که در سال 1361 اعدام شد، بهنام هوادار کومله و در سال 1362 اعدام شد، بیژن ، هوادار مجاهدین و در سال 1362 اعدام شد و منوچهر که او نیز هوادار مجاهدین بود ، در سال 1367 اعدام شد.
مادر طلعت ساویز رضایی جهرمی در روز پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۸۴ ساعت ۹ شب هنگامی که از مزار عزیزانش در بهشت زهرا باز میگشت پس از پیاده شدن از اتوبوس، دستش میان در گیر میکند و به زمین میافتد و پیکرش در زیر چرخ های عقب اتوبوس له میشود و به طرز فجیعی جان میسپارد. مادری که روسری آبی دارد مادر زرگری است. مادر دیگر مادر صفاییان است که ایشان هم در سنی نه چندان بالا متاسفانه فوت کردند
عکس گلزار خاوران نوروز 1368

برگرفته از فیسبوک محمود معمار نژاد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر