۱۳۹۴ مرداد ۲۲, پنجشنبه

ایران- خانواده هاي سر بداران67- یادی از شهیدان خانواده تهوری


26اوتخانواده تهوري چهار فرزند خود را  در را ه آزادي مردم و ميهن فدا كرده است
در اين ميان ليلا در تابستان 67 سر بدار شد و مادر تهوري در آبان 68 در خاوران بر اثر ضرب وشتم پاسداران جاني در كنار مزار ليلا به شهادت ميرسد و به 4 فرزند دلبندش ملحق مي شود 
ليلا (مريم) تهوري درسال66 توسط باندهاي وابسته به وزارت اطلاعات ربوده و به زندان منتقل گرديد 
اما پاسداران جنايتكار هيچگونه ردي از او به مادر نمي‌دهند او كمتر از يكسال در قتلعام زندانيان سياسي درسال 67 سر بدار شد. دا‌دستاني اوين خبر اعدام مريم را از طريق تلفن به خانواده اطلاع مي‌دهد...! 
با شنيدن خبر پدر در اثر حمله قلبي به زمين ميافتد! تلاش همسايه ها براي نجات جان او بي‌نتيجه ماند و پدر در مسير بيمارستان فوت ميكند...!
مادر روز بعد براي گرفتن وسايل فرزند شهيدش مريم به دادستاني مراجعه ميكند. پاسداران به او يك ساك مي‌دهند كه تنها يك پيراهن و يك روسري در آن بود! مادر هرچه تلاش كرد كه جسد او را تحويل بدهند و يا ردي از محل دفنش بدهند به جايي نرسيد.
بعد از يكسال پيگيري و مراجعات پيدرپي مادر نهايتاً پزشك قانوني ميگويد ليلا در گورستان خاوران دفن شده است. از آن پس گورستان خاوران به زيارتگاه مادر تبديل مي شود.
درآبان سال68 هنگامي كه مادر خديجه به همراه تعدادي از مادران در گورستان خاوران بر سر قبر فرزندانشان نجوا مي‌كرد؛ پاسداران جنايتكار به منظور پراكنده كردن تجمع مادران داغدار به آنها حمله ور مي شود و به ضرب و شتم آنان مي‌پردازند. در اثر اين حمله وحشيانه و ضرباتي كه به مادر خديجه (مادرتهوري) وارد مي‌شود او از حال مي‌رود! لحظاتي بعد جان باخت و به 4فرزند شهيدش ملحق شد. 
مادر تهوري بين سالهاي 61 الي62 خود نيز در زندان بود

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر